Lowara SMB30/5SVE06F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v
Lowara SMB30/5SVE06F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v - 1003101325
Weight 150.0 Kg
Dimensions 1026mm (h) x 995mm (w) x 649mm (d)
Connection Type 2 Inch Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.1kW
Full Load Current (FLC) 10.38A
Voltage 415V 3Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 30m3/hr
Max Head 67m
Max Temperature 80°C