Lowara SMB30/3SVE11F015/2/UK Vertical Pump Booster Set 240v
Lowara SMB30/3SVE11F015/2/UK Vertical Pump Booster Set 240v - 1003100269
Weight 140.0 Kg
Dimensions 1096mm (h) x 995mm (w) x 627mm (d)
Connection Type 2 Inch Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.5kW
Full Load Current (FLC) 23.40A
Voltage 240V 1Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 15m3/hr
Max Head 123m
Max Temperature 80°C