Lowara SMB30/22SVE01F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v
Lowara SMB30/22SVE01F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v - 1003101338
Weight 250.0 Kg
Dimensions 1057mm (h) x 995mm (w) x 1007mm (d)
Connection Type 100mm Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.1kW
Full Load Current (FLC) 10.41A
Voltage 415V 3Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 90m3/hr
Max Head 20m
Max Temperature 80°C