Lowara SMB30/1SVE15F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v
Lowara SMB30/1SVE15F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v - 1003101313
Weight 140.0 Kg
Dimensions 1176mm (h) x 995mm (w) x 627mm (d)
Connection Type 2 Inch Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.1kW
Full Load Current (FLC) 10.35A
Voltage 415V 3Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 8m3/hr
Max Head 135m
Max Temperature 80°C