Lowara SMB30/15SVE02F022/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v
Lowara SMB30/15SVE02F022/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v - 1003101336
Weight 230.0 Kg
Dimensions 1057mm (h) x 995mm (w) x 984mm (d)
Connection Type 100mm Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 2.2kW
Full Load Current (FLC) 17.61A
Voltage 415V 3Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 87m3/hr
Max Head 42m
Max Temperature 80°C