Lowara SMB30/15SVE02F015/2/UK Vertical Pump Booster Set 240v
Lowara SMB30/15SVE02F015/2/UK Vertical Pump Booster Set 240v - 1003100282
Weight 230.0 Kg
Dimensions 1057mm (h) x 995mm (w) x 984mm (d)
Connection Type 100mm Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.5kW
Full Load Current (FLC) 23.13A
Voltage 240V 1Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 87m3/hr
Max Head 29m
Max Temperature 80°C