Lowara SMB30/10SVE04F022/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v
Lowara SMB30/10SVE04F022/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v - 1003101332
Weight 190.0 Kg
Dimensions 1069mm (h) x 995mm (w) x 726mm (d)
Connection Type 2 1/2 Inch Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 2.2kW
Full Load Current (FLC) 17.58A
Voltage 415V 3Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 51m3/hr
Max Head 70m
Max Temperature 80°C