Lowara SMB30/10SVE03F015/2/UK Vertical Pump Booster Set 240v
Lowara SMB30/10SVE03F015/2/UK Vertical Pump Booster Set 240v - 1003100279
Weight 180.0 Kg
Dimensions 1037mm (h) x 995mm (w) x 726mm (d)
Connection Type 2 1/2 Inch Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.5kW
Full Load Current (FLC) 23.43A
Voltage 240V 1Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 51m3/hr
Max Head 52m
Max Temperature 80°C