Lowara SMB30/10SVE02F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v
Lowara SMB30/10SVE02F011/4/UK Vertical Pump Booster Set 415v - 1003101330
Weight 180.0 Kg
Dimensions 1005mm (h) x 995mm (w) x 726mm (d)
Connection Type 2 1/2 Inch Flanged
Motor Size (kW/W) 3 x 1.1kW
Full Load Current (FLC) 10.35A
Voltage 415V 3Ph 50Hz
RPM 3600rpm
Max Flow 51m3/hr
Max Head 34m
Max Temperature 80°C